Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave

Ważne informacje

Wszystkie siodła wykonywane są pod indywidualne zamówienie - praktycznie każda modyfikacja jest możliwa. Na stronie znajdują się modele, które mamy dostępne do testów/ jazd próbnych. W sprzedaży oczywiście jest o wiele więcej modeli!

O nas

Jesteśmy przedstawicielem i dystrybutorem siodeł  marki Santa Cruz & Colbert Saddlery na Polskę.

Uniwersalny system zmiany rozstawu łęku

Nowy ¨Universal Gullet System¨ - oferuje jeźdźcowi prosty sposób na dostosowanie szerokości siodła do prawie każdego konia. Zaledwie kilka łatwych kroków, by bezproblemowo można było zmienić rozstaw łęku pomiędzy pięcioma różnymi szerokościami  od "Narrow" do "Extra Extra Wide". System składa się z mechanizmu z wymiennymi częściami, które dopóki nie zostaną usunięte, nie zmienią szerokości rozstawu, dzięki czemu system jest niezawodny i łatwy do konfiguracji w kilka chwil.

"Zasadnicza różnica między systemem UGS, a wymiennymi łękami polega na długości ramion łęku. Sztyce w systemach wymiennołękowych muszą być długie, żeby można je było, po zamontowaniu, włożyć do kieszonek w górnej części panela łopatkowego, co zapewnia stabilność konstrukcji. W systemie UGS za rozstaw sztyc odpowiada wymienny element na środku łęku, dzięki czemu ramiona mogą być znacznie krótsze. Takie rozwiązanie jest bliższe anatomi współczesnych koni o sportowych, o wydatnych łopatkach, często mocno osadzonych od osi tułowia. System UGS to nowoczesne, nie blokujące ruchów łopatki rozwiązanie, wychodzące naprzeciw potrzebom koni.
Jako saddle fitter szczególnie polecam to praktyczne rozwiązanie."

-Barbara Derkacz Kotarba