Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave

Ważne informacje

Wszystkie siodła wykonywane są pod indywidualne zamówienie - praktycznie każda modyfikacja jest możliwa. Na stronie znajdują się modele, które mamy dostępne do testów/ jazd próbnych. W sprzedaży oczywiście jest o wiele więcej modeli!

O nas

Jesteśmy przedstawicielem i dystrybutorem siodeł  marki Santa Cruz & Colbert Saddlery na Polskę.

Dopasowanie siodła obejmować powinno dwa aspekty, ponieważ zadaniem siodła jest pomoc zarówno jeźdźcowi, jak koniowi.

Dla jeźdźca siodło spełnia funkcję podporu, amortyzatora. Stąd tak ważny jest górny zarys terlicy, jej kształt, szerokość pod guzami kulszowymi, wysklepienie twistu, wielkość i położenie poduszek oraz klocków kolanowych czy udowych.

Patrząc od strony konia, siodło przede wszystkim służy rozkładaniu ciężaru jeźdźca na jak największej powierzchni grzbietu w części piersiowej. Niestety wiele siodeł jest nie dopasowanych nie tylko jeśli chodzi o powszechnie znany parametr, czyli rozmiar łęku (a przecież łęk ma jeszcze kształt, wysklepienie, długość ramion i sposób ich skątowania względem łopatki konia), jak i pod względem długości i kształtu paneli, czy wreszcie samej terlicy.

Siodła Santa Cruz dają się bardzo dobrze dopasowywać do wielu koni, ponieważ jest w nich montowany system regulacji łęku, a panele są wypełnione  wełną, dzięki czemu można modyfikować poziom ich nabicia, twardość i kształt. Przy zakupie siodła robionego na zamówienie oferujemy pomiar konia wykonany wraz z obrysami grzbietu przez saddle fittera. To on decyduje o kształcie terlicy dla danej pary, kształcie i wysokości paneli oraz pomaga dobrać parametry jeźdźcowi, biorąc pod uwagę jego preferencje, potrzeby i budowę ciała.

Więcej o dopasowaniu siodeł znajdziecie TUTAJ.

Tematem dopasowania siodeł Santa Cruz zajmuje się dla nas Klinika Siodła. Firma świadczy usługi pomiaru konia pod zamówienie siodła, jak i dopasowuje siodła, które mamy w ofercie. Polecamy też usługi Kliniki Siodła, jeśli chodzi o okresową kontrolę dopasowania, by nie dopuścić do sytuacji, w której zmieniające się parametry konia rozminą się z parametrami siodła, co mogłoby prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych u Waszego zwierzęcia.

Wszystko to brzmi dość skomplikowanie i rzeczywiście proste nie jest, jednak właśnie dlatego nasza oferta obejmuje temat saddle fittingu. Nikt nie jest profesjonalistą w każdej dziedzinie, dlatego dopasowanie siodeł zostawcie nam, a Wy cieszcie się z pięknego wygodnego siodła Santa Cruz i treningów.